Studio Beta
 
 
 
 
 
Studio Beta
ul. Słomińskiego 17, lok. 11
00-195 Warszawa
woj. mazowieckie
tel/fax. 22 637 56 56

(mapa KML)

Druk wizytówek

Jak prosto i tanio, a zarazem skutecznie zadbać o wypromowanie wizerunku własnego lub firmy? Wystarczy zlecić druk swoich wizytówek drukarni cyfrowej STUDIO BETA, której siedzibą jest Warszawa. Podobnie jak logo, czy strona internetowa, Te elementy są nieodłącznym elementem wizerunku przedsiębiorstwa, a także częścią Waszego wizerunku. Ponadto są one jednym ze sposobów komunikacji z Klientem. Dlatego nie możecie pozwolić, aby ich druk został źle wykonany! Nasza firma wykona dla Was tanie wizytówki, które jak żadne inne przykują uwagę i pozostaną w pamięci na długo. U nas dobra cena i najwyższa jakość wykonania idą w parze. Proponowane przez nas produkty są eleganckie i estetyczne, klasyczne, a jednocześnie oryginalne. Dokładamy wszelkich starań, aby spełnić Wasze oczekiwania. Dlatego też dokładnie poznajemy Wasze potrzeby, a następnie je realizujemy. Każdego Klienta traktujemy w sposób indywidualny, dzięki czemu macie pewność, że wykonane dla Was wizytówki są jedyne w swoim rodzaju i ściśle odpowiadają profilowi Waszej działalności. Co za tym idzie będą godnie prezentować Waszą firmę tam, gdzie je zostawicie. Serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą!

Wykonujemy następujące artykułyi:

  • Płaskie, kolorowe drukowane z CMYK-a metodą cyfrową, niskie nakłady, dostępne od ręki
  • Płaskie, kolorowe drukowane kolorami PANTONE, metodą offsetową, duże nakłady, czas - kilka dni roboczych
  • Wypukłe drukowane metodą puchnącą, niskie nakłady, czas - kilka dni roboczych
  • Wizytówki drukowane metodą sitodruku (różne kolory, druk PANTONÓW), duże i małe nakłady, czas - kilka dni roboczych


Oprócz tego wykonujemy również i:

  • foliowane na matowo i błyszcząco z wybiórczym lakierem UV,
  • na wszelkiego rodzaju papierach,
  • całkiem nietypowe - po ustaleniu z klientem.


Jak przygotować wizytówkę?

Wymiary

Najczęściej stosowany rozmiar wynosi 90 mm x 50 mm (wersja pozioma) lub 50 mm x 90 mm (wersja pionowa). Spotyka się również wymiary rozmiary zbliżone 85 mm x 50 mm oraz 90 mm x 55 mm i tak naprawdę nie ma standardów w tym zakresie. Zalecamy przygotowywanie kart wizytowych, tak by nie przekraczały rozmiarów kart kredytowych, dla których to jest zawsze miejsce w portfelu lub etui na dokumenty. Załóżmy jednak (dla obustronnej wygody), iż nasza wizytówka wynosić będzie 90x50 mm.

Program

Prace koncepcyjne mamy już za sobą i bierzemy się do „rzemieślniczej” pracy. Przygotowanie prac graficznych zalecamy wykonywać w programach do grafiki wektorowej. Mają one tę zaletę, iż bardzo dobrze dają sobie radę z tekstami, a jednocześnie pozwalają na umieszczanie w projekcie bitmap (rysunków, zdjęć itp.). Najbardziej popularne to Corel Draw oraz Adobe Ilustrator. W naszym poradniku oprzemy się na programie Corel Draw, lecz wszystkie założenia można z powodzeniem stosować w większości programów graficznych. Zaczynamy od utworzenia nowego dokumentu wybierając z menu Plik opcję Nowy. Następnie ustalamy orientację papieru na poziomą i nadajemy format naszej wizytówce: 90 x 50 mm. W wyznaczonym obszarze umieszczamy te elementy graficzne: teksty, zdjęcia grafiki. Z naszego doświadczenia wiemy, iż czasami warto ograniczyć ilość informacji, koncentrując się na uwypukleniu najważniejszych treści. Puste przestrzenie z niewielką ilością elementów też przyciągają ludzkie oko.

Kolory

Grafiki zalecamy przygotowywać w przestrzeni kolorystycznej CMYK. Ponieważ w tych kolorach pracują maszyny drukarskie, łatwiej będzie uzyskać kontrolę nad kolorem podczas projektowania i podczas drukowania. Warto jednak pamiętać, iż technologia wyświetlania kolorów na ekranie i w druku jest odmienna. W przypadku, gdy „walczymy” o uzyskanie konkretnego koloru, warto zastanowić się na wykonaniem odbitki próbnej, przed wydrukowaniem całego nakładu.

Kolory specjalne

Kolory specjalne, czyli np. Pantone dobrze jest zamienić na ich odpowiedniki w przestrzeni kolorów CMYK. Wszystkie programy graficzne posiadają taką możliwość.

Bitmapy

Załączone bitmapy powinny mieć rozdzielczość nie mniejszą niż 200 dpi. Ta wartość zapewni zdjęciom lub grafikom odpowiednią czytelność po wydrukowaniu.

Teksty

Teksty, przed wysłaniem projektu do druku, należy bezwzględnie zamienić na krzywe. Olbrzymia ilość krojów pism może sprawić, iż akurat tej czcionki, która idealnie pasuje do projektu możemy nie mieć w naszej bazie. Operację tę można przeprowadzić bezpośrednio w programie graficznym. Pamiętajmy jednak, że proces zamiany na krzywe bezpośrednio w programie jest nieodwracalny! Jakakolwiek korekta literowa w przyszłości wymagać będzie wprowadzenia teksu na nowo! Jeżeli chcemy zachować możliwości edycyjne, teksty możesz zamienić na krzywe w momencie generowania pliku PDF. Wielkość czcionki nie powinna być mniejsza niż 6 punktów. Ten rozmiar gwarantuje wystarczającą czytelność tekstów.

Linie cięcia

Zwyczajowo, zarówno teksty jak i grafiki zalecamy umieścić 5 mm, lecz nie bliżej niż 3 mm od planowanej krawędzi, czyli tzw. linii cięcia. Introligatorzy mówią „milimetr nie kilometr” przycinając gotowe wydruki do zadanego formatu. Tak na prawdę jednak musimy pamiętać, iż podczas drukowania i przycinania papier „pracuje” a różnice 0,5 mm, przy zachowaniu powyższego marginesu nie będą zauważalne.

Spady

W przypadku, gdy chcemy, aby elementy naszej wizytówki, takie jak tło czy grafika dochodziły do samej krawędzi papieru, musimy pamiętać o powiększeniu ich po 3 mm poza krawędź papieru. Są to tzw. spady. Ponieważ drukujemy zawsze na większym formacie papieru niż docelowy, po obcięciu do naszego wymiaru 90x50 mm możemy otrzymać wizytówki np. z tłem na całej powierzchni.

Jeżeli projekt zawiera kilka warstw lub też efekty soczewek lub cieni należy takie elementy spłaszczyć i przekształcić w pojedynczą mapę bitową.

Przygotowanie pliku do druku

Gotowy projekt można dostarczyć do drukarni właściwie prawie w każdym formacie. Jednak, aby uniknąć komplikacji, warto poświęcić chwilę na przygotowanie pliku w formacie PDF, który to format stał się już standardem przy wymianie zapisywaniu dokumentów. Podczas przygotowania pliku PDF należy pamiętać o przekształceniu czcionek na krzywe. Nie zaleca się również dołączania żadnych profilów kolorów. Polecamy natomiast kompresje plików, lecz nie w standardzie JPG. Powyższe rady można stosować praktycznie przy przygotowywaniu większości prac do druku, adaptując je tylko do konkretnej specyfikacji. W przypadku pytań lub wątpliwości, zawsze służymy pomocą w przygotowaniu prac oraz ich wysłaniu do druku.


Przykładowe realizacje


gallery image gallery image gallery image gallery image gallery image gallery image gallery image gallery image gallery image gallery image gallery image
copyright 1990-2007 Studio Beta. Użyte znaki firmowe i towarowe, nazwy firm i produktów są zastrzeżone odpowiednimi prawami.
Realizacja projektu: Studio Internetowe .pl/ ca studio .pl